Služby miest Svidník a Stropkov v čase Covid-19

Svidník


Mesto Svidník v spolupráci so Slovenským červeným krížom územný spolok Svidník (ďalej len SČK ÚZS Svidník) pre svojich občanov zabezpečujú nákupy pre seniorov a zdravotne znevýhodnených. Podmienky poskytnutia tejto služby:

  • je určená pre seniorov nad 65 rokov, ktorí žijú osamelo, majú zlý zdravotný stav a nemajú inú možnosť nákupu;
  • pre osoby so zdravotným znevýhodnením, ktoré žijú osamelo a nemajú inú možnosť nákupu.

Zabezpečované sú základné potraviny ako chlieb, pečivo, mlieko a mliečne výrobky, trvanlivé potraviny, mäso a masové výrobky, zelenina, ovocie, drogéria a hygienické potreby. Zároveň poskytujú pomoc s vyzdvihnutím liekov cez e-recept.

Nákupy sa realizujú utorok a štvrtok, avšak objednávku je potrebné zadať najneskôr deň pred rozvozom. Donášku zabezpečujú dobrovoľníci SČK ÚZS Svidník, ktorí budú mať na sebe uniformu SČK, legitimáciu SČK a budú túto službu zabezpečovať na autách s označením SČK.

Kontaktné číslo: 054/486 36 34

Ďalšie kontakty

Regionálny úrad verejného zdravotníctva Svidník: 0910 580 707

Stropkov

MsÚ Stropkov zrušil stránkové hodiny, ale jednotlivé odbory je možné kontaktovať buď na telefónnom čísle 054/486 88 02, alebo prostredníctvom emailu podatelna@stropkov.sk. Jediný vstup do MsÚ je možný od turistického informačného centra.

Pokiaľ osamelí seniori, ľudia so zdravotným postihnutím, osamelí rodičia s dieťaťom a osoby v karanténe nemajú možnosť požiadať o pomoc rodinu či známych, je možné kontaktovať mesto na telefónnom čísle 0907 551 245 v čase 8:00 – 11:00 (telefónny kontakt neslúži na otázky týkajúce sa zdravotného stavu).

Mesto zabezpečuje nákup potravín, drogérie a voľno predajných liekov. Je potrebné si vopred premyslieť, čo je potrebné kúpiť na niekoľko dní a potom nahlásiť adresu, číslo domu a poschodie. Je dôležité tiež poskytnúť informáciu, či je človek v karanténe. Za nákup sa platí až na základe bločku.

Ďalšie kontakty

Informácie ohľadom zdravotného stavu:

  • Infolinka: 0800 221 234
  • Regionálny úrad verejného zdravotníctva Svidník: 0910 580 707
  • RZP: 112

Matričný úrad: 054/486 88 49, margita.verescakova@stropkov.sk