Spoločne spoznajme Košice

Prešovská organizácia ÚNSS usporiadala 8. júna celodenný výlet do Košíc.

Aj my sme chceli ochutnať atmosféru Európskeho hlavného mesta kultúry 2013. Vďaka úspechu v grantovom kole mohol plný autobus našich členov, ich osobných asistentov a rodinných príslušníkov vyraziť do druhého najväčšieho mesta Slovenska.

Mesto nás privítalo vyhrávaním dychovky, stretávali sme zaujímavo oblečených ľudí v exotických uniformách. Bol totiž náhodou banícky festival, na ktorý prišlo 1 600 baníkov z celej Európy. Deti si mohli pozrieť bábkové divadlo, keďže sa priamo na ulici konal festival bábkového divadla.

Naša skupina sa vybrala s košickým sprievodcom spoznávať skvosty mesta. Sprievodca nám ukázal a hlavne porozprával o najkrajších i najzaujímavejších meštiackych domoch, o židovskej synagóge, Jakabovom paláci… No, bolo toho veľa a my sme sa už tešili na jeho komentár a Dóm sv. Alžbety.

Po obede nasledovala návšteva Botanickej záhrady. Tu sme sa mohli nadýchať atmosféry trópov, zazrieť žiarivú farbu kvetov. V jednom zo skleníkov poletovali exotické motýle. Tento mesiac je ich každoročná živá „výstava“. Nakoniec sme si užili slniečko v exteriéroch záhrady, kde sa dalo poprechádzať, posedieť na lavičke, porozprávať. Európske hlavné mesto kultúry 2013 – Košice sa nám veľmi páčilo. V podvečer sme sa vracali do Prešova príjemne uchodení, unavení, plní nových podnetov a zážitkov. Jedným z cieľov našej organizácie je vniesť do šede všedného života pozitívne podnety, momenty. Spoločné akcie, akou bol napríklad aj tento výlet za kultúrou Košíc, nám život spestril a aj obohatil.

Naše aktivity týmto nekončia. Pridajte sa k nám. Privítame nevidiacich, slabozrakých, rodinných príslušníkov a ich priateľov. Kontaktujte nás na e-mail m.singlar(zavináč)zoznam.sk alebo na číslo 0944 234 556 (Barbasová).