Zapojenie sa do projektu Naše mesto

Milí naši klienti, členovia, priatelia, sympatizanti a podporovatelia,

tento rok by sa naše Krajské stredisko chcelo zapojiť do veľmi pekného projektu Nadácie Pontis – Naše mesto, ktorého cieľom je urobiť z našich miest lepšie miesta pre život. Viac informácií nájdete na webstránke projektu Naše mesto.

Aj z vonkajšieho priestoru nášho Krajského strediska v Prešove by sme chceli urobiť lepšie a hlavne krajšie miesto pre našich klientov, členov, dobrovoľníkov a návštevníkov. Miesto, ktoré poskytne príjemné prostredie, oddych, relax, obohatenie hmatu, chuťových či čuchových buniek.

Žiaľ, momentálne má náš vonkajší dvor od toho ďaleko. Tvoria ho betónové panely, štrk a kde-tu trsy trávy a buriny. Našou prvotnou predstavou je priniesť do tohto priestoru trochu zelene – kvetov, byliniek, kríkov, ako aj vytvorenie oddychovej časti s miestami na sedenie, vypitie si kávy, či pochutnanie na dobrom koláčiku na slniečku. Chceli by sme vytvoriť miesto, kde naši členovia môžu realizovať svoje stretnutia alebo robiť rôzne aktivity v prípade dobrého počasia. Chceli by sme to dosiahnuť nie len nákupom nových vecí, ale tiež revitalizáciou toho, čo už je (napr. starších črepníkov, záhradného nábytku a i.) a majstrovaním z rôzneho materiálu (napr. z paliet a pod.), aby sme si chránili prírodu okolo nás.

Čo v tejto začiatočnej fáze potrebujeme? NÁPADY!

  • nápad, akým spôsobom by sa dal tento vonkajší priestor obnoviť
  • nápad, aké rastliny by u nás vzhľadom na naše podmienky čo najdlhšie vydržali
  • nápad, ako zrevitalizovať, či dať do tohto priestoru veci/objekty, ktoré budú vhodné pre zrakovo znevýhodnených klientov a členov ÚNSS

Základné podmienky sú:

  • tvorivosti sa medze nekladú
  • bezbariérová funkčnosť
  • zohľadnenie potrieb slabozrakých a nevidiacich
  • za málo peňazí, veľa muziky
  • čím viac podnetov na hmat, vôní a chutí, tým lepšie

Svoje nápady alebo záujem, ak sa chcete sami aktívne zapojiť, nám píšte na email: smajdova(zavináč)unss.sk.

Tešíme sa na spoluprácu!